11
خرداد

افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

 

برای اینکه تعداد بیشتری از مطالب خود را در اختیار شمار بیشتری از کاربران قرار دهید باید تعداد ایندکس های سایت و مطالب خود را در گوگل بالا ببرید.

برای این کار روش های متعددی ذکر شده است اما ما برای کمک به شما، به چند روش ساده و حرفه ای می پردازیم:

 یکی از راه های بالا بردن ایندکس این است که مطالب جدید درست کنید و به صورت دقیق و در یک ساعت معین آن ها را بر روی سایت قرار دهید که این کار باعث می شود هر روز سایت شما به گوگل پینگ ارسال کند. یادتان باشد که کاری به مطالب قدیمی تان نداشته باشد زیرا گوگل نیز کاری به مطالب قدیمی ندارد و این گونه هست که می توانید با زمانبندی مطالب جدید سرعت ایندکس شدن سایت را بالا ببرید .

گوگل همه روز سایت ها را مرور می کند بنابراین باید شما کاری کنید که در این زمان کم سایت شما را نیز بشناسد.

google spiders

در نظر گرفتن آدرس واحد برای سایت و مطالب

شما باید برای وب سایت خود یک آدرس اختصاصی داشته باشید زیرا  اگر یک مطلب شما از چند آدرس باز شود باعث اختلال در گوگل می شوید که موجب می شود گول آن مطلب را در نظر نگیرد.

لینک های خراب مطالب را اصلاح کنید

گاهی اوقات به هر دلیلی برخی صفحات باز نمی شوند و این موجب می شود که گوگل چنین صفحاتی را مد نظر قرار ندهد، بنابراین با اصلاح لینک های خراب این فرصت را از دست ندهید.

درخواست از گوگل برای Crawl بیشتر

گوگل وبمستر تولز را به به دلایل زیادی در اختیار شما قرار داده است . اگر بسیاری از مطالب شما هنوز ایندکس نشده است و نتوانسته اید آن را در گوگل ببینید، می توانید با این ابزار مشکل مورد نظر را حل کنید. شما به راحتی می توانید به پنل مدیریتی وبمستر  بروید و با مشاهده  Setting و انجام تنظیمات لازم، Crawl Rate سایت خود را بالا ببرید. در انجام تنظیمات این بخش زیاده روی نکنید که گوگل قطعا عصبانی می شود چرا که گوگل دوست دارد بیشتر به طور طبیعی و بر اساس میزان محبوبیت مطالب به شما امتیاز دهد.

 

quick google index

نقشه سایت داشته باشید

بعد از اینکه سایت خود را در وبمستر ثبت کردید توصیه می کنیم که نقشه سایت خود را به طور کامل و جامع ایجاد کنید چرا که با هر بار به روز رسانی سایت، گوگل بهتر و سریعتر مطلع شده و این موجب ایندکس سریع تر مطالب می شود.

شبکه های اجتماعی

یکی از راه های جدید که می توانید در گوگل سریعتر ایندکس شوید پخش کردن لینک مطالب در شبکه های اجتماعی می باشد زیرا با این کار  اسپایدرهای گوگل به طور همزمان از چند  بسایت معروف با Authority بالا پینگ مطلب شما را دریافت میکنند . که این کار باعث می شود سایت شما سریع تر ایندکس شود .

در پست ها، کاربر را به پست های مرتبط ارجاع دهید

زمانی که مطالبی تولید می کنید، به طوری باید جملات و مفاهیم آن را مهندسی کنید که بتوانید صحبتی از پست های دیگر سایت هم به میان بیاورید و از لینک آن ها استفاده کنید. گوگل از این کار بسیار لذت می برد و در مرحله دوم، در ایندکس مطالبتان بسیار تاثیر دارد.

عنوان های مشابه را بکار نبرید

اگر شما عناوین مشابه داشته باشید باعث می شود گوگل به شما امتیازی بابت مطلبتان ندهد زیرا آن را تکراری محسوب می کند .باید از عنوان هایی جذاب و غیر فریبنده برای کاربران استفاده کنید.

مفید کردن تصاویر برای گوگل

همه چیز در ایندکس شدن سایت تاثیر دارد حتی تصاویر .هر  چیزی که در On Page مورد بررسی قرار می گیرد در ایندکس شدن سایت نیز تاثیر دارد.بهینه سازی یا مفید کردن تصاویر باعث می شود مطالب سریعتر گوگل آن ها را بررسی کند .

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خواندن 2085 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 07 تیر 1396 23:39

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.