31
شهریور

بهبود رتبه گوگل

اگر شما هم جزء افرادی که به دنبال رسیدن سایت خودتان به نفرات اول گوگل هستید و یا قبلا رتبه خوبی داشته اید و با به روز رسانی طراحی سایت رتبه خودتان را از دست داده اید و میخواهید باز به جای قبلی خودتان برگردید مطالب این مقاله را بخوانید.

نکته ای که وجود دارد این است که لازم نیست شما متخصص سئو و بهینه سازی سایت باشید فقط کافی است که نکات زیر را رعایت کنید تا بعد از مدتی در صفحات اول گوگل قرار بگیرید.

نکات موجود در سئو

روش ها و نکاتی که زیر گفته میشود را با دقت انجام دهید و سعی کنید تمام موارد آن انجام شود تا شما دچار مشکل نشوید

1 - فهرستی ایجاد کنید که شامل کلمات کلیدی شما باشد

لیست شما باید شامل کلمات کلیدی مورد نظر و هدف اصلی شما است باشد.در این مورد باید روی کلمات کلیدی که در حوزه کاری شما بیشترین جستجو را دارد تحقیق کنید و آن کلمات را پیدا کنید. برای این کار شما از ابزار هایی مثل google keyword planner یا kwfinder میتوانید استفاده کنید. این ابزارهایی که معرفی کردیم هم به شما میزان سختی یک کلمه را نشان میدهند هم کلمات مرتبط با آن کلمه را به شما نشان میدهند

همچنین شما میتوانید از ابزار های رایگانی مثل ahrefs برای پیدا کردن این کلمات استفاده کنید. به عنوان مثال فرض کنید کلمه کلیدی شما طراحی سایت باشد. بعد از تحقیق درباره این کلمه به این نتیجه میرسید که در این کلمه رقابت خیلی زیاد است (حدود یک میلیون وب سایت) و رسیدن به نفرات اول کار سخت و دشواری است و تصمیم میگیرید کلمه ای مشابه با آن را انتخاب کنید تا بتوانید به رتبه قابل قبولی برسید.

2 - داشتن یک قانون مشخص برای لینک بیلدینگ های سایتتان

شما باید یک قانون خاص داشته باشید و از آن پیروی کنید چون نداشتن یک برنامه ریزی دقیقی و مناسب ممکن است به سایتتان آسیب بزند و شما نتوانید به راحتی به هدفتان برسید. بعد از برنامه ریزی در مورد لینک بیلدینگ سایتتان نوبت به دریافت بک لینک های سایتتان است. در این مرحله تمام سعیتان را بکنید که به صورت طبیعی این کار را انجام دهید و از روش های غیر طبیعی و ناگهانی استفاده نکنید تا اسپم شناخته نشوید ( مشاوره رایگان سئو و بهینه سازی سایت با آرشا وب )

فهمیدن این که گوگل دقیقا بر اساس چه معیار هایی به وب سایت ها رتبه میدهد کار سختی است ولی بعضی از قوانین هست که در تعیین رتبه در گوگل کاملا مشخص است مانند اینکه یک سایت ترافیک و بازدید تقلبی نداشته باشد. گوگل سایت هایی که به تقلب ترافیک خودشان را زیاد میکنند تا به عنوان یک سایت پربازدید خودنمایی کنند را تشخیص میدهد. بنابراین اگر در این مرحله عجله کنید مطمئن باشید که به جای رساندن سود به ساییتان دارید به آن آسیب وارد می کنید و امکان اسپم شدن شما بسیار افزایش میابد.

شما میتوانید از ابزاری مثل automatic link bulding استفاده کنید تا خیالتان راحت باشد روند کار شما کاملا طبیعی است. بهتر است در اول کار شما از بک لینک های شبکه های اجتماعی شروع کنید (فیسبوک، یوتوب، لینکدین و...) و بعد از آن کم کم بعد از دو ماه شروع به دریافت بک لینک های با رتبه بالا کنید.

3 - بک لینک هایی را به دست بیاورید که دارای انکر تکست و کلمات کلیدی متفاوتی باشد

اگر شما یک متخصص سئو نیستید و در مورد فرمول های توزیع انکر تکست ها اطلاعات زیادی ندارید میتوانید از فرمول ساده آن استفاده کنید:

برای اینکه گوگل شما را به عنوان یک سایت عادی که دارد روند طبیعی خودش را به خوبی جلو میبرد شناسایی کند باید ۴ قانون زیر را عملی کنید

سعی کنید انکر تکست های شما منحصر به فرد و در عین حال متفاوت باشد. فرض کنید شما در زمینه طراحی سایت کار مکنید لیست انکر تکست های شما میتواند به این صورت باشد:
طراحی سایت
طراحی وب
طراحی سایت تهران
طراحی سایت کرج
طراحی وب سایت
طراحی سایت حرفه ای

درصدی از انکر تکست های شما باید شامل آدرس سایت یا فقط آدرس url باشد
https://www.arshaweb.ir
طراحی سایت در https://www.arshaweb.ir
طراحی وب سایت در https://www.arshaweb.ir

درصدی از انکر تکست های شما باید شامل نام شرکت خودتان و یا نام برند شما باشد
برای اینکه تبلیغات و لینک بیلدینگ های شما عادی و طبیعی باشد باید از کلمات کلیدی متفاوت استفاده کنید

موارد بالا باعث میشود که رتبه سایت شما توسط گوگل روزانه افزایش پیدا کند بدون اینکه گوگل بخواهد شما را جریمه کند.

هم اکنون که در حال انتشار این مقاله میباشم وب سایت طراحی سایت آرشا وب با کلمات کلیدی مختلفی مانند طراحی سایت ، طراحی وب ، طراحی وب سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت و ... در صفحات دوم و سوم موتور جستجوی گوگل قرار دارد که این روند رو به افزایش است و همواره درحال تلاش برای کسب رتبه بهتر میباشیم .
برای نمایش و دیدن نمونه کارهای سئو و بهینه سازی سایت توسط آرشا وب صفحه "نمونه کارهای سئو" دیدن فرمایید

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خواندن 2521 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 31 شهریور 1396 19:03

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.