02
آذر

بهبود یا حذف محتوای بی‌کیفیت ؟

در یک جلسه گوگل وبمستر (Google Webmaster) از جان میوئلر (John Mueller) سوال شد که با محتوای بی کیفیت چه باید کرد و او با پاسخ خود پیرامون این سوال به ابهامات همیشگی موجود در این زمینه پایان داد.

او در ابتدا یک تعریف غیرفنی از محتوای بی کیفیت عنوان کرد:

“خب به طور کلی، مواجه شدن با محتوای بی کیفیت به این معناست که وب سایت شما چیزی را فراهم می کند که واقعا جالب نیست.”

اگر ما با این اتفاق روبرو شدیم، با محتوای سایت خود چه کنیم ؟ از نظر میوئلر دو روش وجود دارد، پس قبل از خواندن این مقاله بلافاصله به این نتیجه نرسید که چنین محتوایی باید حذف شود زیرا حذف یک مقاله یا صفحه میتواند ضرر سنگینی به طراحی سایت شما بزند.

بهترین راهکار این است که محتوای بی کیفیت را در جای خود حفظ کرده ومحتوا و مطالب آن را بهبود ببخشیم. این کار باعث میشود لینک های سایت شما پاک نشود و ورودی های شما از موتورهای جستجو کم نشود.

دو روش برای کنترل این موضوع وجود دارد. یکی اینکه می توانید محتوایتان را بهبود بدهید، به نظر من اگر توانایی این کار را داشته باشید، بهبود دادن محتوای بی کیفیت، بهترین راه ممکن برای این مشکل است. با دقت به محتوا نگاه کنید و فکر کنید که چرا از همان ابتدا دست به انتشار این محتوا زده اید. اگر هدفی پشت انتشار این پست داشته اید، مطمئن شوید که این هدف باعث اضافه شدن ارزش به سایت شما می شود.

واضح است که برای انتشار این محتوا دلیلی داشته اید، حالا باید جدی باشید و اطمینان پیدا کنید که محتوای شما مفید است و ضربه ای به طراحی وب سایت شما نمیزند.

میوئلر اضافه می کند که شاید شرایطی هم پیش بیاید که حذف کردن محتوا گزینه بهتری باشد.

ممکن است گاهی قادر به بهبود محتوای بی کیفیت نباشید چرا که اضافی است یا شاید در یک لحظه به طور اتوماتیک وار تولید شده است. از نظر او اگر می خواهید فقط قسمت هایی از محتوای سایت خود را بهبود دهید و بقیه آن را به شکل قبل رها کنید، بهتر است تمام آن را پاک کنید.

No index کردن محتوای بی کیفیت، روشی قابل قبول برای “پاک کردن” آن است. استفاده از No index در یک صفحه باعث جلوگیری از ثبت آن محتوا در موتورهای جستجو مانند گوگل می شود.

خب، مسئله حل شد. اگر روی وب سایت خود محتوای بی کیفیتی دارید که می توان کیفیت آن را بهبود بخشید این کار را انجام بدهید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید خود را از شر آن خلاص کنید.

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خواندن 1944 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 02 آذر 1396 11:25

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.