10
آبان

۶ مورد که روي ترافيک شما تاثير زیادی دارند

اگر شما یک نمایش‌ دهنده تبلیغات هستید، راه حل و روش های مختلفی برای افزایش ترافیک وب سایت و همچنین افزایش بازدید از آن وجود دارد، در ادامه با آرشا وب همراه باشید تا 6 مورد مهم افزایش ترافیک وب سایت را با هم بررسی کنیم

سئو و بهینه سازی سایت

یکی از موضوعات بسیار مهم در افزایش بازدید وب سایت‌ها، بحث سئو و بهینه سازی سایت (Search Engine Optimization) است. ما سایت های زیادی را می‌شناسیم که محتوای مناسب و با کیفیتی تولید می‌کنند، اما در نتایج جستجو هیچ اثری از آنها دیده نمی‌شود. از طرفی وبسایت هایی را هم می‌شناسیم که محتوای ضعیف و کپی تولید می‌کنند، ولی از نتایج خوبی برخوردارند. سئو تنها کانالی هست که شما می‌توانید بدون هیچگونه هزینه، ترافیک بشدت زیاد و با کیفیت روی وب سایت خود ایجاد کنید.

توجه داشته باشید، زمانی که قصد کار کردن روی سئو سایت خود را دارید، به فکر دور زدن روش‌هایی که گوگل اعلام کرده (سئو سیاه) نباشید و تمرکز خودتان را روی سئو وب‌ سایت و کیفیت محتوایتان قرار بدهید.
ایمیل روزانه
حتی از بی‌ حوصلگی و کمبود وقت کاربران هم استفاده کنید. خیلی از افراد هستند که به وب سایت شما سر میزنن ولی به دلیل کمبود وقت و یا حتی بی‌ حوصلگی شاید دیگه به وب سایت شما برنگردند. شما می‌توانید با استفاده از روش های مختلف ایمیل، این کاربران را بگیرید و خوراک خبریشان را بصورت روزانه داخل inbox ایمیل آنها تحویل بدهید. به این شکل هم کاربر به محتوای مورد نظر خود می‌رسد و هم شما با قرار دادن یک call to action می‌توانید کاربر را روی وب سایت خود برگردانید.

شبکه های اجتماعی
دوست داشتنی ترین کانال می‌تواند حساب‌های کاربری شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف باشد. فرض کنید که پست شما در میان پست‌های دوستان یک فرد دیده شود، همین باعث می‌شود که یک حس اعتماد بین شما و آن کاربر بوجود آید. همین مورد می‌تواند برای کانال تلگرام شما بوجود آید و از این طریق ترافیک بسیار خوبی را روی وب سایت شما ایجاد شود. این کانال را از دست ندهید.

تولید محتوای با ارزش
اینکه وب سایت شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند، در واقع بستگی به محتوایی که شما تولید می کنید دارد. پس اگر محتوای شما در زمینه ای تخصصی باشد، قطعا می‌تواند در درآمد شما تاثیر مثبت ایجاد کند. تولید محتوای تخصصی به شما این امکان را می‌ دهد که بعد از مدتی مرجع اون بخش شده و ترافیک مفیدی برای شما ایجاد شود. نکته مهم تر این است که اگر کاربری به وب سایت شما وارد شود و مطلب تخصصی بخواند و این حس در او ایجاد شود که از وب سایت شما چیزی یاد گرفته، مطمئن باشید که دوباره به وب سایت شما برمی‌گردد و کاربر ثابت شما خواهد شد.

طراحی کاربردی
یکی از مهمترین عوامل افزایش ترافیک می‌تواند طراحی با کیفیت باشد. به نظر من اولین برخورد کاربر با وب سایت شما زمانی است که طراحی وب سایت رو می‌بیند. فارغ از محتوای خوب اگر طراحی شما کاربردی باشد و کاربر بتواند با آن ارتباط برقرار کند باعث می‌شود اتفاق‌های خوبی برای شما بیافتد.
کاربر وارد وب سایت می‌شود، ارتباط برقرار می‌شود؛ در وهله اول باعث می‌شود bounce rate (نرخ پرش کاربر) کاهش پیدا کند. وقتی این اتفاق بیافتد time on site (زمان ماندن کاربر روی سایت) بالا می رود که بعد از این page view (بازدید صفحه) شما افزایش پیدا می‌کند و در نهایت نتایج شما در جستجو بهتر و بهتر می‌شود و شما ترافیک بیشتری را روی وب سایت‌ خود خواهید داشت.

واکنشگرا بودن سایت
همه ما این روزا از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنیم و از نقشی که این گوشی‌ها در زندگیمان دارند باخبریم. به گزارش سایت‌های مختلف حدودا ۶۰ درصد از ترافیک روزانه آنها از طریق نسخه واکنش‌گرای سایت هستند. این یک نوع هشدار است برای سایت‌هایی که نسحه واکنشگرا ندارند و تعداد زیادی از ترافیک روزانه خود را از دست می‌دهند.

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خواندن 1667 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 11 آبان 1396 13:21

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.