28
آذر

جلوگیری از دریافت اسپم در دایرکت ادمین

احتمالا شما به خوبی با نوع کارکرد فیلتر های اسپم آشنا هستید. این فیلترها قادر هستند که مارا تا حدی از شر دریافت ایمیل های نامناسب و ناخواسته در امان نگه دارند. اما چطور باید این فیلترها را تنظیم کنیم تا تشخیص اسپم به درستی انجام شود؟ برای این کار از امکان SPAM Filters در دایرکت ادمین استفاده میکنیم. در این آموزش با نحوه تنظیم فیلتر جهت جلوگیری از دریافت ایمیل های اسپم و هرزنامه ها در هاست دایرکت ادمین آشنا خواهید شد .

تنظیم فیلترهای اسپم در دایرکت ادمین چگونه انجام میشود؟
1 – ابتدا از صفحه ی اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین در بخش Email Management بر روی SPAM filters که با کادر قرمز مشخص شده است کلیک کنید.

جلوگیری از دریافت اسپم

2 – پس از کلیک روی SPAM filters فرم جدیدی مطابق با تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد که به شما اجازه میدهد فیلتر مورد نظر خود را بر اساس نیازهای خود تنظیم کنید.

جلوگیری از دریافت اسپم

برای بلاک کردن یک آدرس ایمیل خاص در بخش Block a specific e-mail address ایمیل مورد نظر خود را وارد کرده و بر روی Block کلیک کنید تا دیگر هیچ ایمیلی از این آدرس دریافت ننمایید.
برای بلاک کردن یک دامنه خاص در بخش Block mail from an entire domain دامنه ی مورد نظرتان را وارد کرده و بر روی Block کلیک نمایید. دیگر هیچ ایمیلی از این دامنه دریافت نخواهید کرد.
برای بلاک کردن تمام ایمیل های شامل یک کلمه خاص در بخش Block all e-mail containing the word کلمه ی مورد نظر خود را وارد کرده و سپس بر روی Block کلیک نمایید. از این پس هرگاه این کلمه در ایمیلی وجود داشته باشد، آن ایمیل به شما نخواهد رسید.
برای بلاک کردن تمام ایمیل هایی که از حجم خاصی بزرگتر هستند در بخش Block all e-mail larger than سایز مورد نظر را به کیلوبایت وارد نموده و در پایان بر روی Block کلیک نمایید. هرگاه ایمیلی از حجم مشخص شده بزرگتر باشد، به دست شما نخواهد رسید. (هر 1024 کیلوبایت معادل 1 مگابایت است)
دایرکت ادمین به یک فیلتر بزرگسالان نیز مجهز است. در صورتی که امکان Enable adult filter را با کلیک بر روی دکمه ی Enable فعال نمایید، از این پس کلیه ی ایمیلهایی که دارای کلمات یا آدرسهای شناخته شده ی مخصوص بزرگسالان باشند فیلتر شده و از ورود آنها به ایمیل شما جلوگیری خواهد شد. وضعیت روشن یا خاموش بودن این فیلتر در مقابل آن به نمایش گذاشته میشود. مثلا در تصویر بالا این فیلتر خاموش است.در پایان باید مشخص کنید اگر ایمیل با مشخصاتی که شما از پیش تعریف کرده اید برای شما ارسال شد، چگونه با آن برخورد شود. توصیه میکنیم مقدار این آپشن یعنی Action for filter matches را معادل Drop Email قرار دهید تا هیچ یک از ایمیل های فوق به هیچ عنوان وارد ایمیل شده نشوند. خصوصا اگر فیلتر حجم تنظیم کرده باشید. در صورتی که مایلید این ایمیل ها به Spambox شما بروند کافی است در این بخش گزینه ی Send to spambox را انتخاب کرده و روی Save کلیک نمایید.

چگونه یک فیلتر را حذف نماییم؟
همانطور که در تصویر زیر میبینید، لیست فیلتر های شما در بخش SPAM Filters به سادگی قابل مشاهده هستند.

جلوگیری از دریافت اسپم

کافی است فیلتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بر روی Delete Selected کلیک نمایید.

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خواندن 1929 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 آذر 1396 16:27

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.