12
بهمن

چک لیستی برای طراحان سایت

 

هر طراحی مهلت مخصوصی برای ارائه ی طرح خود به مشتری دارد . ممکن است زمان شما برای ملاقات چهره به چهره با مشتری فرا رسیده باشد . آیا برای اینکار آماده هستید؟ تنها به دست گرفتن طرح و تحویل آن به مشتری نمی تواند تضمین خوبی برای شروع پروژه باشد .

طراحی سایت

کارهای دیگری نیز وجود دارد که باید انجام دهید تا بتوانید برای پیشنهاد و ارائه ی طرح خود به مشتری موفق باشید .باید برگ برنده در دستان شما باشد تا در روز ملاقات راحت بوده و اعتماد به نفس کافی داشته باشید . در این مقاله در مورد کارهایی که باید قبل از ارائه ی طرح به مشتری انجام دهید ، صحبت خواهیم کرد.

با اصول اولیه شروع کنید: قبل از اینکه در مورد ارائه ی طرح واقعی فکر کنید ، مطمئن شوید که ایده ی خوبی در مورد فردی که میخواهید با او صحبت کنید، دارید . چه کسی در اتاق خواهد بود؟ هدف از این ملاقات چیست؟ شناخت مخاطب یک مسئله ی بسیار مهم برای داشتن یک ملاقات کاربردی و مفید است . مطمئن شوید که این ارائه برای مخاطب شما نیزمفید باشد . تن صدا باید بر اساس موقعیت های مختلف تغییر کند . در زیر مواردی وجود دارد که با استفاده از آنها مطمئن خواهید شد، مخاطب خود را به درستی می شناسید: • جزییات طرح خود را از چند روز قبل به صورت کامل آماده کنید. باید بدانید که قرار است با چه کسی صحبت کنید و چه تعداد به سخنان شما گوش خواهند کرد.
• سعی کنید افرادی را که قرار است با هم ملاقات داشته باشید به خوبی بشناسید. به صورت آنلاین جستجو کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد شرکت و فرد مورد نظر بدست بیاورید. اینکار به شما کمک میکند اعتماد به نفس بهتری داشته باشید و برخی از نشانه های بصری را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.
• اگر قرار است در جلوی تیم بزرگی حرف بزنید بهتر است به فکر یک کمک باشید .
یک طرح و ارائه ی خوب برای آنها طراحی کنید: اسلاید ها شما یک طراح سایت هستید و پرزنت شما باید نشان دهنده ی کیفیت کار شما باشد . بنابراین باید نحوه ی ارائه ی خود را طراحی کنید . در مورد مسائل زیر حتما فکر کنید:
• نورپردازی و تصاویر. ایا همه چیز به خوبی و به آسانی قابل دیدن و خواندن هست؟
• ایا اسلایدها سفارشی شده است؟
• یک اسلاید= یک تفکر . ارائه ی خود را به گونه ای طراحی کنید که دنبال کردن آن اسان و راحت باشد.
• تمامی موارد مورد نیاز را چند بار بررسی کنید تا مطمئن شوید تمامی موارد بصری و متون بی عیب و نقص هستند . از به کارگیری تصاویری که ناتمام هستند خودداری کنید.

برای توضیح طرح خود آماده باشید : طرح زیبا بخشی از پرزنت کردن شما باید شامل تفکر در مورد سوالات احتمالی کارفرما باشد . باید پاسخ های خود را برای چنین پرسشهایی آماده کنید . زمانی که در مورد این مسئله فکر می کنید باید موارد زیر را نیز در نظر داشته باشید: 1. توضیح طرح اصلی و نحوه ی کار آن.
2. پر رنگ کردن ویژگیهای منحصر به فرد طرح
بعد از انجام تمامی این موارد، حالا آماده اید تا با مشتری خود صحبت کنید . یکی از مهمترین اهداف در چنین ملاقاتهایی ، فروختن یک سرویس و یا طرح به مشتری است . بنابراین باید خود را همانند یک فروشنده تجسم کنید . با طرح خود نیز همانند یک محصول رفتار کنید . باید برای توصیف و توضیح تمامی جوانب کار خود آماده باشید .
سخنان خود را تمرین کنید:
به عنوان یک فروشنده ، باید بتوانید سخنرانی خوبی داشته باشید . اینکه مشتری چه پاسخی به شما بدهد بستگی به نحوه ی پرزنت کردن شما دارد . بنابراین باید خود را برای اینکار مهم کاملا آماده کنید :
• زمانی که صحبت از طراحی سایت می شود، همیشه به یاد داشته باشید که باید طرح خود را نشان دهید . حتی اگر تنها موکاپ و یا اسکلت طرح خود را دارید باید آن را به صورت بصری به مشتری نشان دهید .
• سخنان خود را کوتاه وساده انتخاب کنید . اصلا نیازی به توضیحات اضافی نیست . تنها به مواردی اشاره کنید که نیاز هست و مشتری باید بداند.
• سعی کنید در سخنرانی خود هیجان را نیز وارد کنید . سخنرانی خشک و بی روح می تواند برای بیشتر افراد کسل کننده باشد . سعی کنید از روی متن آماده صحبت نکنید . تن صدای شما و زبان بدنتان باید با یکدیگر مطابق و موافق باشند . اگر لحنتان غیر رسمی است بهتر است غیر رسمی صحبت کنید . طرف مقابل را نیز در سخنرانی خود وارد کنید و از او نیز کمک بگیرید .
• در مورد زمان نیز فکر کنید .سخنرانی خود را به گونه ای مدیریت کنید که زمان کافی داشته باشید . اسلایدها و صحبت های خود را همزمان کنید تا تمامی قسمتها با هم منطبق باشند.
به پرزنت خود ساختار بدهید: دعوت به مذاکره با مشتری اینکار به شما کمک میکند طرح کلی و ساختار پرزنت خو را داشته باشید . همین طور باعث می شود کل فرآیند راحت وساده به پیش رود.
• بحث خود را با تشکر و توضیح کوتاهی از پروژه آغاز کنید.
• در مورد مرحله ی کار به مشتری توضیح دهید .
• از آنها بخواهید نظرات و پیشنهادات خود را بیان کنند.
• از آنها بخواهید سوال بپرسند و در بحث شرکت کنند
• در مورد مراحل بعدی کار با مشتری صحبت کنید .

نتیجه گیری:
آماده شدن برای پرزنت کردن یک طرح میتواند بسیار استرس زا باشد . این لیست کوتاه می تواند برای انجام اینکار به شما کمک کند.اگر در مورد نقطه ی شروع خود مطمئن نیستید می توانید از این لیست استفاده کنید ..

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خواندن 2240 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 مرداد 1396 13:15
محتوای بیشتر در این بخش: طراحی سایت با پرستاشاپ »

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.